چای سبز، نوشیدنی ملی چینی‌ها است، اما به‌دلیل طعم خاص و فوایدی که دارد، طرفداران زیادی در تمام دنیا پیدا کرده است. تمام چای‌ها از یک نوع گیاه به نام کاملیا سیننسیس (camellia sinensis)تهیه می‌شوند و تفاوت آن‌ها، در فرآیند خشک شدن و میزان اکسایش آن‌ها است. برای تهیه چای سبز بعد از چینش گیاه چای از مزرعه، اجازه می‌دهند برگ‌ها کمی پلاسیده شود و پس از آن با خشک کردن سریع، فرآیند اکسیداسیون متوقف می‌شود. با این کار، از قهوه‌ای شدن برگ‌ها جلوگیری می‌شود و برگ‌ها سبز باقی می‌مانند. چای سبز تکسو در بسته‌بندی قوطی شکل زیبا عرضه می‌شود. مزیت این بسته‌بندی، جلوگیری از نفوذ رطوبت است که چای را طولانی‌تر تازه‌تر نگه می‌دارد. این چای، محصول لاهیجان ایران و از مرغوب‌ترین چای‌ها است. چای سبز نسبت به دیگر چای‌ها کمتر فرآوری می‌شود، از این رو ارزش غذایی بیشتری نیز دارد. برای افزایش فواید چای سبز و بهتر شدن طعم آن، بهتر است چند قطره لیمو ترش تازه به آن اضافه کنید.

ترکیبات:
چای سبز 100% خالص

 

فواید:
چای سبز حاوی انواع آنتیاکسیدان، ویتامین B، منیزیم، منگنز، کافئین و ... است. چای سبز به‌دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان خواص بی‌شماری دارد، از این رو نوشیدن حداقل یک فنجان از آن در روز توصیه می‌شود. چای سبز علاوه بر کاهش وزن، خاصیت ضد پیری نیز دارد و مصرف آن در هر زمان از روز توصیه می‌شود. چای سیاه حاوی کافئین است، اما چای سبز درصد ناچیزی کافئین دارد، بنابراین نوشیدن چای سبز حس آرامش بیشتری القا میکند. 

 نحوه دم کردن:
برای هر نفر، یک قاشق غذاخوری چای سبز در قوری ریخته. به‌ازای هر یک قاشق، یک لیوان آب با 60 تا 80 درجه سانتی‌گراد درجه به آن اضافه کرده و در قوری را برای هفت تا هشت دقیقه بگذارید و میل کنید. چای سبز نیازی به دم شدن روی حرارت مستقیم مانند چای سیاه ندارد.

 

👈 با خرید و معرفی افراد به ما پورسانت دریافت کنید.
👈 احمد رضا سازواری 09217709172 - 09139256703