شاید اولین کسی که مقداری گوشت گریل شده را بین دو عدد نان گرد گذاشت؛ به ذهنش خطور نمی‌کرد که روزی به یکی از دوست داشتنی‌ترین غذاهای فست فودی دنیا تبدیل شود. تاریخچه پیدایش همبرگر دقیقا مشخص نیست و روایت‌های متعددی برای آن وجود دارد. ولی هرچه که باشد همبرگر یک وعده سالم و خوشمزه است. برای تهیه یک همبرگر خانگی خوش طعم کافی است مقداری گوشت چرخ کرده را با  کمی ادویه مخصوص مخلوط کنید. گوشت و ادویه دو ترکیب اصلی این غذا محسوب می شوند. ادویه مخصوص راز خوشمزگی همبرگر خانگی است. در واقع تفاوت اصلی همبرگر با کباب تابه‌ای در ادویه‌های به کار رفته آنها است.

برای پخت همبرگر پیشنهاد می‌شود گوشت طعم‌دار شده را چند ساعت در یخچال بگذارید و اجازه دهید تا ادویه‌ها به خورد گوشت برود و پس از آن گوشت را به قسمت‌های کوچک تقسیم کرده و به حالت دایره‌ای در بیاورید. همبرگر را به دو صورت می‌توان پخت. می‌توان آن را در ماهیتابه سرخ کرد و یا اینکه روی ذغال و باربیکیو به صورت گریل شده درآورد که البته طعم بهتری دارد.

همبرگر را به همراه کمی کاهو، خیارشو، پیاز و یا پنیر ورقه‌ای به صورت ساندویج سرو می‌کنند. و به همراه انواع نان همبرگری ساده، غلات دار و ... سرومی شود. ولی نان همبرگر ساده بهترین انتخاب برای آن است و حس حرفه‌ای بودن آن را حفظ می‌کند. همبرگر سس مخصوصی ندارد و از سس خردل، سس کچاپ و سس تند برای طعم‌دار کردن ساندویج استفاده می‌شود. ولی می‌توان از ادویه مخصوص همبرگر تکسو نیز یک سس ایده آل تهیه کرد. کافی است سس کچاپ خانگی را با مقدار دلخواه از این چاشنی مخلوط کرد.

 

👈 با خرید و معرفی افراد به ما پورسانت دریافت کنید.
👈 احمد رضا سازواری 09217709172 - 09139256703