رفیق شفیق غذاهای ایرانی پلو است. پلو از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی محسوب شده که با ترکیب دیگر خورش‌ها و یا به صورت مخلوط با مواد دیگر پخته می‌شود.

لوبیا پلو، هویج پلو، کلم پلو و... از جمله پلوهای ترکیبی ایرانی هستند که طرفدار زیادی هم دارند. این پلوها دستور غذایی مشخصی دارند ولی هر فردی با یک روش خاص آن را می‌پزد. و طعم متفاوتی دارد. وجه تمایز همه این‌ها استفاده از ادویه خاص است. افزودن ادویه به غذا، امری کاملا سلیقه‌ای است ولی هر غذا ادویه‌های خاص خود را دارد.  برای پخت غذاهای حرفه‌ای با طعمی عالی، استفاده از ادویه‌های ترکیبی پیشنهاد می‌شود. ادویه‌های ترکیبی از چند نوع ادویه با مقادیر متفاوت تهیه شده‌اند. و برای آشپزی راحت‌تر و در حین حال حرفه‌ای‌تر استفاده می‌شوند. یکی از حسن‌های استفاده از ادویه‌های ترکیبی، کاهش مصرف نمک است. ادویه‌ها طعم غذا را پوشش می‌دهند و دیگر نیازی به استفاده از نمک نیست. 

ادویه پلویی طعم دهنده غذایی است که برای پخت انواع پلو، دمپخت‌ها، کلم پلو، هویج پلو، قیمه پلو، لوبیا پلو، سبزی پلو و انواع پلوهای مخلوط استفاده می‌شود. ادویه پلویی تکسو از ترکیب تازه‌ترین و خوش عطرترین ادویه‌ها تهیه شده است. این ادویه ترکیبی، مخلوط خوش طعمی از زردچوبه، دارچین، هل، زیره سیاه، فلفل و دیگر ادویه‌ها است.

برای داشتن یک طعم عالی و بی‌نظیر پلوها می‌توانید از ادویه پلویی تکسو استفاده کنید. برای پخت کافی است؛ تمام مواد تشکیل دهنده را به جز برنج  با هم مخلوط کرده و مقداری از ادویه پلویی را به آن اضافه کرده و سپس با پلو مخلوط کنید. و اجازه دهید دم بکشد.