گوشت قلقلی، کتلک و انواع سوپ‌های خوشمزه، طعم خود را از فلفل‌های تند و تیز می‌گیرند. افزودن فلفل به غذا طعم بی‌نظیری به غذاها می‌دهد. با این حال طعم تند برای خیلی‌ها خوشایند نیست. در این صورت می‌توان از فلفل پاپریکا استفاده شود. پاپریکا در واقع همان فلفل دلمه‌ای قرمز است که به صورت پودر درآمده و به فلفل شیرین معروف است. اما این به معنی تند نبودن فلفل است و طعم شیرینی به غذا نمی‌دهد.

پودر فلفل پاپریکا تکسو با مقداری فلفل قرمز تند ترکیب شده و تندی خیلی کمی دارد. از این ادویه در تهیه انواع سوپ، خورش، مرغ، گوشت و انواع سالاد بسته به ذائقه و نوع آشپزی استفاده می‌شود.

اگر غذای شما بی‌رنگ است و تمایلی به استفاده از افزودنی‌های رنگی و حتی زعفران ندارید. می‌توانید هر مقدار از پاپریکا که موردنیاز است را در روغن کمی تفت دهید و به غذا اضافه کنید. این چاشنی علاوه بر طعم ملایمی که به غذا اضافه می‌کند. باعث خوش رنگ شدن غذا نیز می‌شود.

پاپریکا یکی از چاشنی‌های محبوب ایرانی‌ها است که در بیشتر غذاها از آن استفاده می‌شود. پاپریکا باعث خوش طعم و خوش رنگ شدن غذا شده و علاوه بر این‌ها دارای خواص بسیاری نیز برای سلامت بدن است. این چاشنی برای سلامت قلب و رگ‌ها نقش موثری دارد. جالب است بدانید برای تهیه انواع سالاد نیز می‌توان مقداری از آن را روی سالاد ریخت.

 

 

👈 با خرید و معرفی افراد به ما پورسانت دریافت کنید.
👈 احمد رضا سازواری 09217709172 - 09139256703