6 راهکار مهم برای تغییر عملی در زندگی

چگونه مثبت اندیشی باعث می شود مسیر زندگی شما تغییر کند؟

مثبت اندیشی یکی از مهم‌ترین رویکردها و نگرش‌ها در انجام دادن کار با حسن نیت است.‌

مثبت اندیشی به معنای ندیدن خطرات یا احتمال‌های منفی نیست. بلکه به معنای قائل شدن یک شانس مهم برای تصاویر مثبت ذهنی است. هیچ گاه توصیه نمی‌کنیم در کسب و کارتان دچار مثبت اندیشی افراطی شوید. اما واقعیت این است که وقتی تلاش می‌کنید شکست را تجربه می‌کنید. هر شکست در شکل دیگر آن می‌تواند دلایل موفقیت شما را رقم زند.

بازاریابی چند سطحی یک امکان ویژه و فوق برنامه است. با دستیابی به آن شما می‌توانید توان همیاری و مثبت اندیشی اجتماعی خویش را تقویت و حاصل آنرا را برداشت کنید.

مرور زندگی‌نامه موفق‌ترین افراد بر تاریخ بشر به درستی نشان می‌دهد، ثبت و ضبط رویدادهای روزانه از سوی آن باعت شده است که آن مسیر اشتباهات خود را آسان‌تر تحلیل و درک کنند.

از همین رو بسیار مفید خواهد بود تا چند راهکار ساده اما اثر گذار در تمرین نگرش مثبت را با هم به اشتراک گذاشته و حاصل آنرا در مسیر زندگی خویش مشاهده کنیم.

1-  اطرافیان شما مهم‌ترین سرمایه شما هستند. نه برای اینکه در کنار همدیگرید. اطرافیان شما، شما را می‌سازند. این شکل‌گیری رفتاری و هویتی بصورت مستقیم و غیر مستقیم مسیر زندگی شما را تغییر می‌دهد.

آیا ورزش نمی‌کنید، یا در فروش نتیجه دلخواه نمی‌گیرید. یکی از شرایط مثبت اندیشی فوق العاده ارتباط گرفتن با افرادی است که حامل تجربه در این زمینه‌ها هستند. بعد از مدتی شما چند دوست خواهید داشت که مسیری تازه را در زندگی شما در این زمینه برای شما خواهند گشود.

2-  با خود، خانواده، همکاران، مردم عادی و .... ، در فضای رسمی، مجازی و ... با احترام و توام با ارزش رفتار کنید. انسان مثبت اندیش با اعمال سازنده باعث خلق مزیت‌های اجتماعی برای خود می‌شود. در برخورد با هر اتفاق شما باید یک تصمیم بگیرید. اگر سعی کنید با انتخاب احترام و ایجاد ارزش رفتار کنید قطعا نتیجه بهتر و بالاتری دریافت خواهید کرد.

3-  از خواندن اخبار منفی در روز بکاهید. سعی کنید این زمان را با گوش دادن به یک پادکست افزایش مهارت در هر زمینه مانند زبان و رشد شخصیتی و ... جایگزین کنید. اخبار مثبت را پیگیری کنید. در وب سایت‌ها و کانال‌هایی که مطالب آموزش دهنده و تخصصی انتشار می‌دهند، عضو شوید. فضای پیرامون خود را مثبت قرار دهید.

4-  اگر می‌خواهیم جهان با ما به انصاف و احترام رفتار کند باید با آن همانگونه رفتار کنیم.

جهان چیزی غیر از مردمان، محیط زیست، حیات، سرمایه‌های ملی و فرهنگی ما نیست. اگر ما انتخاب کنیم به جای نتیجه گرفتن سریع با صبر و متانت اهداف‌مان را دنبال کنیم و هیچ گونه رفتار مخربی در پیرامونمان ایجاد نکنیم. باعث خواهیم شد که دیگران هم از ما آموزش دیده و این چنین رفتار کنند.

فروش زمانی که شما با مخاطب خود ارتباط عمیق و با صداقت برقرار کرده‌اید بسیار کار آسانی است.

5-  نگران شدن می‌تواند کنترل و مدیریت زندگی شما را دچار چالش یا توقف کند.

نمی‌توان نگرانی را از بین برد. دلیلی هم ندارد. یاد بگیریم نگرانی را مدیریت کنیم. بسیاری از مواقع بی‌دلیل نگران می‌شویم. این نگرانی می‌تواند بر روی تمام عملکرد یا جزیی از آن اثر داشته باشد. افزایش تمرکز بر روی کار در لحظه می‌تواند نگرانی شما را کاهش دهد. بعضی وقت‌ها یاد بگیرید تا نگرانی خود را ساکت کنید. با نگرانی خود مانند کودکی که اگر گریه کند به خواسته می‌رسد رفتار نکنید. مثبت اندیشی می‌تواند جای بسیاری از این نگرانی‌ها را بگیرد.

6-  وقتی یک سوال در مقابل شما قرار می‌گیرد، بر روی راه حل متمرکز شوید. مشکلات همیشه هستند، وظیفه شما بعنوان یک انسان موفق تلاش برای ارائه و اجرای راه حل  است. می‌توان از تلاش و انرژی در جهت انجام تغییر استفاده کرد. افراد مثبت اندیش اقدامات مثبت و اثر گذار را در طول روز انجام می‌دهند. آنچه می‌تواند آغاز یک تحول باشد برداشتن تنها یک قدم بیشتر از دیروز است.

 

👈 با خرید و معرفی افراد به ما پورسانت دریافت کنید.
👈 احمد رضا سازواری 09217709172 - 09139256703